Finans Sektörü

fiyatstratejisiveoptimizasyonu

Finansal Piyasa Analizi

 

Finansal piyasaların hem sektörel hem de ürün bazında araştırılması ve modellenmesi, hem reel sektör hem de finansal sektör karar vericilerine yardımcı olacaktır. Bu bağlamda ENAGrup, araştırma süreçlerini mevcut sektör tüzel kişilerinin devamlı hizmetine sunmaktadır.

Optimum Portföy Çözümleri

 

Hazine departmanlarının sahip olduğu bilgi ve tecrübeye ek olarak ENAGrup, ilgili şirketlere teorik bazda ve gerçek durumlara uygun ve uygulanabilir ileri modellemeler ve portföy yönetimi konusunda araştırmalar ve teorik danışmanlık sunmaktadır.

Makroekonomik Risk Modellemeleri

 

Pek çok şirket iç risklerini yönetebilmesine rağmen, kendilerinden bağımsız riskleri ya göz ardı etme yoluna ya da bu risklerin yönetiminde bilinen teorik yönetemlere başvurmaktadır. ENAGrup dış makroekonomik sebeplerden kaynaklanan risklerin ölçülmesi konusunda şirketlere ileri teorik modeller ve danışmanlık sunmaktadır.

Teknolojik Finansal Çözümler

 

FinTech olarak adlandırılan ve günümüzde finansal piyasalar da sıkça kullanılan yöntemler araçlar, ENAGrup tarafından müşterilerin istediği şekilde daha kompleks ve yapay zekaya dayalı bir şekilde hem ürün hem danışmanlık bazında sunulmaktadır.

Risk Ölçümü ve Risk Toleransı Analizi

 

Şirketlerin pek çoğu risk ölçümü konusunda geleneksel yöntemleri tercih etmektedir. Ancak ENAGrup, elinde bulundurduğu know-how ile şirketlere ileri düzey risk ölçümü araçları ve danışmanlığı sunmaktadır. Şirket karar vericileri için iç ve dış risk faktörlerinin ölçülmesi şirketin etkin yönetimi konusunda önemli bir destek sağlayacaktır. 

İletişime Geçin

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?